TELEWIZJA

TELEWIZJA CYFROWA - NOWA JAKOŚĆ DOMOWEGO CENTRUM ROZRYWKI

Nikt z nas nie wyobraża sobie dziś życia bez dostępu do telewizji (programów telewizyjnych, wiadomości, dobrego kina). Nikogo też nie cieszy zacinający się obraz w trakcie oglądania np. filmów w jakości HD czy koncertu. Firma DioCom sp. z o.o. oferuje bogatą gamę rozwiązań dotyczących takich zagadnień jak: telewizja cyfrowa, instalacje antenowe, anteny satelitarne i wiele innych. Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie specjalną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb – skontaktuj się z nami 33 498 97 17.

Aby zapewnić bezawaryjną pracę instalacji należy zadbać o prawidłową instalację antenową. Współczesna instalacja umożliwia podłączenie sygnału telewizji naziemnej, satelitarnej a także sygnału z instalacji monitoringu czy internetu.

ELEMENTY INSTALACJI ANTENOWEJ

Nowoczesne i niezawodne instalacje antenowe to przede wszystkim wysokiej jakości anteny UHF a od niedawna również VHF , anten UKF-FM. Jeśli chodzi o odbiór sygnału satelitarnego to po latach promowania anten 60-75 cm najbardziej zadowalające efekty uzyskuje się na antenach o średnicy 90 cm.
Przewody do budowy szkieletu okablowania to kable 75 Ohm zapewniające niskie tłumienie sygnału do częstotliwości 2400 Mhz , wysokie ekranowanie i odporność na zakłócenia generowane przez LTE. Gdy mamy już wszystkie wymienione elementy potrzebujemy jeszcze to wszystko zamontować i zestroić. Obecnie bez profesjonalnego miernika jest to niemożliwe. Dlatego praktycznie jest zlecić to technikowi, który posiadając miernik do ustawiania anten wykona to w sposób profesjonalny gwarantując nam uzyskanie najwyższych parametrów.

 

Poniżej prezentujemy wybrane elementy podstawowej poprawnie wykonanej instalacji antenowej.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą sklepu.

Uchwyt masztu antenowego

Maszt antenowy

 

Antena DVB-T VHF/UHF

Antena satelitarna ok. 90 cm

Konwerter satelitarny

Przewód antenowy koncentryczny 75 Ohm

Centrala antenowa /zasilacz, mieszacz RTV-SAT , rozgałęźnik /

Gniazda antenowe, kable abonenckie

 

Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując kompleksowe rozwiązania takich producentów jak : Televes, Axing, Telkom. Pozwalają nie tylko cieszyć się dobrą jakością programów telewizyjnych ale także integrować domową telewizję z systemem kamer (monitoringu).

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O INSTALACJI ANTENOWEJ? ZADZWOŃ 33 498 97 03