FOTOWOLTAIKA

FOTOWOLTAIKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Fotowoltaika to dobre rozwiązanie. Rozwój branży OZE w Polsce daje możliwości oszczędzania na energii. Zakładając na swoim dachu instalację fotowoltaiczną możesz produkować prąd wyłącznie na swój własny użytek (instalacja off-grid), dzięki której nie potrzebujesz drogiego falownika a wyprodukowaną energię możesz spożytkować grzejąc wodę lub oświetlając dom.

Będąc bardziej wymagającym, możesz wykonać swoją prywatną elektrownię prądowa łącząc ją z siecią energetyczną (instalacja on-grid) poprzez falownik (inwerter), zyskując tym samym pełna funkcjonalność. Produkując prąd, w pierwszej kolejności zużywasz go na własne potrzeby, a nadwyżki wyprodukowanej energii trafiają do sieci energetycznej z możliwością skorzystania w późniejszym czasie.

Zadzwoń i dowiedz się więcej jak oszczędzać z własną elektrownią!

33 498 97 00

Umów się na spotkanie z naszym specjalistą. Uzyskasz profesjonalne doradztwo dopasowane do Twoich potrzeb!

Przygotujemy dla Ciebie wycenę, projekt, instalację, montaż – oferujemy kompleksową obsługę.

Ciesz się oszczędnościami i szybkim zwrotem z inwestycji.

FOTOWOLTAIKA - ELEMENTY DOMOWEJ ELEKTROWNI SŁONECZNEJ

Fotowoltaika w Bielsku-Białej i okolicach coraz bardziej się rozwija. Myśląc o budowie własnej elektrowni musimy zacząć od zastanowienia się nad sposobem montażu – najczęściej jest to dach budynku. Od konstrukcji dachu zależy jaką konstrukcję należy zastosować, aby maksymalnie wykorzystać promieniowanie słoneczne. Obecnie do każdego rodzaju dachu można zamontować dedykowaną konstrukcję w sposób trwały lub w przypadku dachów płaskich i pokrytych papą w sposób bezinwazyjny z tzw. dociążeniem. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów montażu naszych instalacji.

Po wyborze sposobu montażu należy dokonać wyboru ogniw fotowoltaicznych. Szczególnie polecane przez naszą firmę to Fonroche, Heckert-Solar oraz inne.

Fotowoltaika jak zarabiać
Fotowoltaika śląskie

Gdy konstrukcja z panelami fotowoltaicznymi jest już zamontowana na dachu należy zainstalować inwerter. Najprościej jest to przetwornik prądu stałego powstającego w fotoogniwach a który nie nadaje się do zasilania domowych urządzeń elektrycznych do napięcia 230V i częstotliwości 50Hz. Bez tego urządzenia nasza instalacja nie może być spięta z siecią energetyczną.

FOTOWOLTAIKA - INSTALACJA ON GRID

Jest to najbardziej powszechny rodzaj instalacji. Instalacje tego typu całą wyprodukowaną energię wprowadzają do naszej instalacji elektrycznej za pośrednictwem inwertera. Włączone urządzenia elektryczne w pierwszej kolejności wykorzystują prąd z instalacji fotowoltaicznej, co daje nam oszczędność, a w przypadku powstania nadprodukcji prąd odsprzedawany jest do sieci energetycznej.

Fotowoltaika zwrot z inwestycji

FOTOWOLTAIKA - INSTALACJA OFF GRID

Fotowoltaika jaka firma

Instalacja hybrydowa. Działa niezależnie od publicznej instalacji energetycznej. Energia słoneczna jest magazynowana w akumulatorach, a następnie przetwarzana na prąd zmienny używany przez urządzenia gospodarstwa domowego. Taki system ma zastosowanie w miejscach gdzie nie opłaca się lub nie ma możliwości podłączenia się do sieci energetycznej oraz na łodziach w przyczepach kempingowych i wielu innych.

ZAMIEŃ SŁOŃCE NA PIENIĄDZE - FOTOWOLTAIKA BIELSKO I OKOLICE

Zobacz nasze realizacje na terenie całego Śląska i Małopolski!

Dowiedz się dlaczego warto nam zaufać – referencje naszych Klientów

Dowiedz się więcej na stronie  →  Fotowoltaika Bielsko zadzwoń pod nr 33 498 97 00