Czy zastanawiałeś się nad ograniczeniem wysokości swoich rachunków za energię elektryczną ?

Czy zastanawiałeś się nad ochroną środowiska ?

Jeżeli tak to fotowoltaika jest dla Ciebie !

Rozwój branży OZE w Polsce daje takie możliwości. Zakładając na swoim dachu instalację fotowoltaiczną możesz produkować prąd wyłącznie na swój własny użytek (instalacja off-grid)  dzięki której nie potrzebujesz drogiego falownika a wyprodukowaną energię możesz spożytkować grzejąc wodę w zasobniku lub oświetlając swoją nieruchomość. Będąc bardziej wymagającym możesz wykonać swoją prywatną elektrownię prądowa łącząc ją z siecią energetyczną (instalacja on-grid) poprzez falownik (inwerter) zyskując tym samym pełna funkcjonalność. Produkując prąd w pierwszej kolejności zużywasz go na własne potrzeby a nadwyżki wyprodukowanej energii trafiają do sieci energetycznej z możliwością skorzystania w  czasie kiedy będziesz miał większe zużycie.

Z jakich elementów składa się domowa elektrownia słoneczna. Myśląc o budowie własnej elektrowni musimy zacząć od zastanowienia się nad sposobem montażu najczęściej jest to dach budynku. Od konstrukcji dachu zależy jaką konstrukcję należy zastosować aby maksymalnie wykorzystać promieniowanie słoneczne. Obecnie do każdego rodzaju dachu można zamontować dedykowaną konstrukcję w sposób trwały lub w przypadku dachów płaskich i pokrytych papą w sposób bezinwazyjny z tzw. dociążeniem. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów montażu naszych instalacji.

  • zdjęcia

Po wyborze sposobu montażu należy dokonać wyboru ogniw fotowoltaicznych. Szczególnie polecane przez naszą firmę to Fonroche, Heckert-Solar oraz inne.

  • zdjęcia

Gdy konstrukcja z panelami fotowoltaicznymi jest już zamontowana na dachu należy zainstalować inwerter. A co to takiego?

  • zdjęcie

Najprościej jest to przetwornik prądu stałego powstającego w fotoogniwach a który nie nadaje się do zasilania domowych urządzeń elektrycznych do napięcia 230V i częstotliwości 50Hz. Bez tego urządzenia nasza instalacja nie może być spięta z siecią energetyczną.

On grid

Jest to najbardziej powszechny rodzaj instalacji. Instalacje tego typu całą wyprodukowaną energię wprowadzają do naszej instalacji elektrycznej za pośrednictwem inwertera. Włączone urządzenia elektryczne w pierwszej kolejności wykorzystują prąd z instalacji fotowoltaicznej, co daje nam oszczędność, a w przypadku powstania nadprodukcji prąd odsprzedawany jest do sieci energetycznej.

Off grid

Instalacja hybrydowa. Działa niezależnie od publicznej instalacji energetycznej. Energia słoneczna jest magazynowana w akumulatorach, a następnie przetwarzana na prąd zmienny używany przez urządzenia gospodarstwa domowego. Taki system ma zastosowanie w miejscach gdzie nie opłaca się lub nie ma możliwości podłączenia się do sieci energetycznej oraz na łodziach w przyczepach kempingowych i wielu innych.

Dowiedz się więcej na stronie  →  Fotowoltaika Bielsko